ANDREA ČÁRSKA-SHEPPARD

andrea-carska-sheppard-largeAndrea Čárska-Sheppard se zaměřuje na poskytování právních služeb v oblasti mezinárodního práva, rozhodčího řízení, mezinárodních obchodních, investičních smluv a kontroly exportu. Její praxe se také zaměřuje na posuzování vnitrostátnich a mezinárodních sporů a narovnání. Má zkušenosti se zastupováním globálních i místních firem, orgánů státní správy a neziskových organizací.

Andrea Čárska-Sheppard studovala civilní právo a common law na McGill University a mezinárodní vztahy na diplomatické škole Centre D´Études Diplomatiques et Stratégiques ve Francii. Je členkou České advokátní komory jako evropská advokátka, v USA je členkou New York State Bar, v Kanadě je členkou Law Society of Upper Canada a ve Velké Británii je solicitorem v Law Society of England and Wales. Díky jeji znalostem a zkušenostem s několika právnimi systémy má kvalifikaci pro poskytováni právnich služeb pro mezinárodní firmy a organizace.

Je spolupředsedkyní Prague Chapter of the New Your State Bar Association a vykonává funkci spolupředsedkyně v International Committee of the Dispute Resolution Section of the North Carolina Bar Association. Je také aktivní v právních oblastech týkajících se sportu a umění.

Pravidelně přednáší na seminářích a publikuje v oblasti mezinárodního práva, rozhodčího řízení a sportovního práva. Její klíčové publikace jsou: Andrea Carska-Sheppard, Issues Relevant to the Termination of Bilateral Investment Treaties' (2009) 26 Journal of International Arbitration s. 755 až 771; Andrea Carska-Sheppard, James Medford, Ximena Valle, Federico Deya, Jose Edgar da Cunha Bueno Filho, Felipe Rodrigues de Abreau, Quick Reference: Lex Loci - Enforcement of Foreign Judgments in Argentina, Brazil and Mexico, Trans-national Dispute Management (Březen 2009); Andrea Carska-Sheppard, Paul Weiler, James Medford: Back on Track: Corrective Justice for Performance Enhancing Malpractice in Sports (2007), SSRN network.

Hovoří plynně slovensky, anglicky, francouzsky, rusky a částečně italsky.

HRUBÝ & BUCHVALDEK, v.o.s.,
advokátní kancelář

Palackého 740/1
Praha 1 - Nové Město
110 00

tel: (+420) 221 111 881
fax: (+420) 224 233 667
info@hblaw.eu